Automātikas iekārtu ražošana – iekārtu atšķirības, automatizēšanas ieguvumi un sagatavošanās pasūtījumam

Automātikas iekārtu ražošana – iekārtu atšķirības, automatizēšanas ieguvumi un sagatavošanās pasūtījumam

Automātikas iekārtu ražošana – iekārtu atšķirības, automatizēšanas ieguvumi un sagatavošanās pasūtījumam

Automātikas sistēmas sastāv no dažādām komponentēm – termostatiem, sensoriem, kontrolieriem, relejiem, slēdžiem, dažādiem savienojumiem un daudzām citām iekārtām. Automātikas sistēmas viena no svarīgākajām sastāvdaļām ir vadības skapis. Vadības skapis ir galvenā iekārta, kurā tiek savienotas visas uzstādītās sistēmas apkārt ēkai, stāvam vai telpai. Vadības skapis nodrošina sistēmu funkcionēšanu, iekārtu uzraudzību, darbības efektivitāti un drošu darbību. Nereti uz vadības skapja ir izvietots ekrāns, kurā iespējams pārskatīt kā darbojas sistēmas vai veikt parametru maiņu. Šādu iekārtu ražošana prasa īpašu precizitāti, pārdomātu ierīkošanu un pilnīgu izpratni par klienta vajadzībām.

Lai gan mēs līdz šim vairāk esam runājuši par klimata vadības iekārtām, tomēr ir dažādas automātikas iekārtas, kuras ražojam un ierīkojam – motora vadības automātika, automātikas paneļi un sadales paneļi. Tās katra tiek ražota balstoties uz klientu vēlmēm un vajadzībām, kā arī tiek rasts piemērotākais risinājums situācijai.

  1. Motora vadības automātika (MCC panels). Nosaukums jau pats pasaka priekšā – automātikas sistēma veic kāda konkrēta motora pārvaldību. Biežāk tie tiek izmantoti, lai iedarbinātu vai izslēgtu iekārtu, kā arī kontrolētu kāda motora darbības ātrumu. Šāda motora vadības automātika tiek izmantota dažādās industrijās un iekārtās, piemēram, konveijeru sistēmās un sūkņu stacijās.
  2. Sadales paneļi (distribution panels). Šīs sistēmas tiek izmantotas, lai nodrošinātu elektroapgādi un aizsardzību pret sistēmas pārslodzi un īssavienojumiem. Sistēmas sastāv no dažādām komponentēm, kā jaudas slēdžiem, automātiskajiem slēdžiem, indikatoru lampām, u.c. Sadales paneļi tiek izmantoti arī, lai kontrolētu apgaismojumu, AVK (HVAC) sistēmas un citas iekārtas. Izmantojot sadales paneli, ēku pārvaldība ir vienkāršāka, kā arī ēkas pārvaldnieki var būt droši par elektroiekārtu stāvokli.
  3. Automātikas paneļi (PLC panels). Šie paneļi sastāv no kombinācijas, kurā tiek apvienotas dažādas komponentes – programmējamie loģiskie kontrolieri kopā ar dažādiem vadības blokiem, relejiem, frekvenču pārveidotājiem, sensoriem, u.c. Šī sistēma tiek izmantota, lai kontrolētu un vadītu dažādus procesus, kā apgaismojumu, ventilāciju, temperatūru, drošības sistēmas, u.c.

Automātikas sistēmu ierīkošana sniedz daudzus būtiskus ieguvumus, kā piemēram, uzlabotu efektivitāti un drošību, paaugstinātu produktivitāti un samazinātas darbības izmaksas. Protams – ietaupījums atšķirsies no industrijas, ēkas tipa, ēkas energoefektivitātes rādītāja, automātikas un iekārtu specifikas, kā arī daudziem citiem faktoriem. Nav vienota skaitļa, ko piemērot ik vienam objektam, runājot par resursu ietaupījumu. Rādītāji ir atšķirīgi, un kamēr daži avoti saka, ka ietaupījums no ēku vadības sistēmām var būt līdz 30%, citi apgalvo, ka ietaupījums var būt līdz pat 55% no kopējās elektroenerģijas patēriņa. Kādēļ tik liela atšķirība? Jo faktori, kas nosaka ietaupījuma apmēru ir dažādi. Dažās ēkās automātikas sistēma tikai uzliek punktu uz “i”, savienojot visu ēku vienotā sistēmā un kontrolējot resursu patēriņu. Dažās – ēku vadības sistēmas automātika ievieš būtiskus uzlabojumus un sakārto ēkā notiekošos procesus.

Kā jau saprati – automātikas sistēmu ierīkošana ir komplicēts process. Bet priekš sistēmas ierīkotājiem. Kā klientam Tev šim procesam jābūt vienkāršam un saprotamam. Tomēr, ir daži faktori, kā Tu, kā klients vari uzlabot pakalpojuma sniegšanas kvalitāti. Šeit ir pāris ieteikumi, kā iepriekš sagatavoties.

  1. Skaidri definē savas vajadzības. Jo precīzāk izstāstīsi, kas ir nepieciešams vai kādu rezultātu vēlies sasniegt, jo ātrāk tiks piemeklēts piemērotākais risinājums.
  2. Izvēlies piemērotāko uzņēmumu. Tirgū ir dažādi uzņēmumi, kas piedāvā ierīkot vadības sistēmas, bet kā augstāk minēts – sistēmas var būt dažādas un arī uzņēmuma specifika var atšķirties. Dodies uz konsultācijām vai sazinies sev ērtā veidā – tas ir ātrākais veids, kā noskaidrot, pie kura uzņēmuma vērsties.
  3. Izvērtē kopējās izmaksas. Jebkurai sistēmai ir dažādi risinājumi un materiāli, kurus izvēlēties. Tas ir atkarīgs arī no telpas interjera un Tavām vēlmēm. Dizaina tipa ēkas iekārtas, visticamāk, būs atšķirīgas no iekārtām vienkāršu rūpnīcu telpās. Bet, protams, tas viss ir atkarīgs no klientu vēlmēm un vajadzībām.

Cerams, ka Tev kļuva skaidrāks, kādas automātikas iekārtas pastāv, kāda ir to atšķirība, ieguvums no automatizācijas ierīkošanas un kā sagatavoties automātikas sistēmas ierīkošanai.

Mēs piedāvājam projektēt un ražot iekārtas, kā arī ierīkot dažāda veida automātikas sistēmas – privātmājām un publiskajām ēkām, skolām, slimnīcām, viesnīcām, katlu mājām, notekūdeņu attīrīšanas stacijām un pat siltumnīcām. Nosauc un mēs atradīsim risinājumu! Sazinies, lai atrastu sev piemērotāko risinājumu.