Kā ietaupīt elektrību – praktiski ieteikumi

Kā ietaupīt elektrību – praktiski ieteikumi

Kā ietaupīt elektrību – praktiski ieteikumi

Kā ietaupīt elektrību un samazināt elektrības rēķinu? Šie noteikti ir vieni no pēdējā laika biežākajiem jautājumiem, kas nodarbinājuši ikvienas mājsaimniecības un uzņēmēju prātus.

Viens no efektīviem veidiem kā mājas uzturēšanā ietaupīt resursus un elektroenerģiju bez šaubām ir ierīkojot ēku vadības sistēmu.

Tomēr arī bez automātikas risinājumiem ēkas klimata kontrolei, apgaismojumam, ventilācijai un apkurei pastāv arī citas iespējas kas ikdienā palīdzētu ietaupīt elektrību. Esam apkopojuši 6 ieteikumus, kas palīdzēs ieteupīt elektrību.

Ierīču atstāšana gaidīšanas režīmā var sastādīt līdz pat 10% (!) no kopējā elektrības patēriņa.

6 Ieteikumi, kā ietaupīt elektrību

  • Atvieno visus neizmantotos lādētājus un iekārtas no kontaktligzdas. Kaut arī šāds paradums liekas mazsvarīgs, tomēr statistika liecina par pretējo. Ierīču atstāšana gaidīšanas režīmā var sastādīt pat 10% (!) no kopējā elektrības patēriņa.
  • Gatavojot ēdienu – lieto vāku. Tādā veidā ietaupīsi pat līdz 25% no elektroenerģijas vai gāzes.
  • Novieto ledusskapi tālāk no siltuma avotiem un seko līdzi saldētavas stāvoklim – katrs centimetrs ar ledu palielina elektrības patēriņu pat par 10%.
  • Uzraugi elektroierīču stāvokli. Tējkanna patērēs mazāk elektroenerģijas, ja regulāri atkaļķosi sildelementus un sildīsi tik ūdens cik nepieciešams. Atceries regulāri veikt apkopi arī boilerim.
  • Rūpīgi izpēti veļas mašīnas piedāvātās funkcijas – programmu laiku un temperatūru. Katrā mazgāšanas reizē centies piepildīt veļas mašīnu pilnu un mazgā drēbes (ja iespējams) zemākā temperatūrā. 90% no veļas mašīnas patērētās enerģijas tiek izmantotas ūdens sildīšanai. Mazgājot drēbes 40 grādu temperatūrā iespējams patērēt divreiz mazāk elektrības nekā mazgājot 60 grādu temperatūrā.
  • Ja vēl neesi paspējis nomainīt visas kvēlspuldzes uz LED spuldzēm – ir pēdējais laiks to izdarīt. Tās ir par 80-90% energoefektīvākas nekā kvēlspuldzes.

Cerams, ka ar šiem ieteikumiem varēsi nedaudz samazināt savu elektrības rēķinu. Tomēr, ja izlem par labu ierīkot ēkas klimata un apgaismojuma kontroli – sazinies ar mums!