Programmējamie termostati – kas tie ir un kā izvēlēties piemērotāko?

Programmējamie termostati – kas tie ir un kā izvēlēties piemērotāko?

Programmējamie termostati – kas tie ir un kā izvēlēties piemērotāko?

Kāds nu kuram nosaukums pazīstamāks – radiatoru termostati vai radiatoru termogalvas, bet produkts viens. Programmējamie radiatoru termostati ir lielisks palīgs, kā regulēt un nodrošināt vienmērīgu temperatūru telpās. Ko tas dod? Vidēji līdz pat 30% zemāku apkures patēriņu.

Kas ir radiatoru termostati?

Par visu pēc kārtas. Kas tad īsti ir radiatoru termostati? Lielākoties katram pie radiatoriem ir termostats. Izņēmums varētu būt, piemēram, ja mājās vēl ir vecā tipa radiatori. Termostats atrodas uz radiatora vārsta un regulē apkures padevi. Ja uz vārsta vajadzētu būt termostatam, bet tā nav – radiatoru vārsts ir pilnībā vaļā.

Ir divi dažādi radiatoru termostati:

Vienkārši regulējamie ar dažām iedaļām. Ar šiem noteikti esiet pazīstami. Tie ir vienkārša tipa termostati, kurus var regulēt pa iedaļām, tādējādi nosakot vēlamo siltuma padevi.

Otrs tips jau ir advancētāks. Tie ir programmējamie radiatoru termostati. Tie var būt gan vienkārši uzliekami uz radiatora un programmējami no iekārtas, gan savienojami ar Bluetooth tehnoloģiju. Ja varēsi pievienoties ar Bluetooth tehnoloģiju, varēsi termostatu pārvaldīt telpas ietvaros un apskatīties dažādus grafikus. Ir arī trešais variants, kad termostatu iespējams sasaistīt ar gudro māju un pārvaldīt istabas temperatūru arī atrodoties ārpus mājām.

Kāpēc labāk izvēlēties programmējamos radiatoru termostatus?

Programmējamie termostati ir tik pat vienkārši kā parastie radiatoru termostati, taču tieši pateicoties programmēšanas funkcijai rodas ietaupījums apkures rēķinā (līdz pat 30%!) Tas nozīmē, ka ir iespējams ietaupīt līdz pat 1/3 no apkures rēķina!

Situācijas var būt dažādas un iespējams Tev pat pietiek ar parastajiem termostatiem, jo apkures rēķins nav pārāk liels. Bet tiem ir arī cita priekšrocība, neskaitot ietaupījumus. Un tas ir komforts.

Visus programmējamos termostatus var ieprogrammēt vienas nedēļas ietvariem un salikt atbilstošu temperatūru katrā no dienas laikiem. Pēc savām vēlmēm vari iestatīt temperatūru vakara stundās zemāku, no rīta nedaudz augstāku, dienas laikā (kad esi ārpus mājām) atkal zemāku, bet vakarā augstāku. Ja termostati ir izvietoti visā mājā, tad vari arī regulēt temperatūru pa istabām. Piemēram, vannas istabā iestatot nedaudz augstāku temperatūru laikā, kad dodies gatavoties naktsmieram vai no rīta gatavojoties dienas gaitām.

Kādas ir iespējamās funkcijas?

Visi programmējamie termostati nāk ar papildus funkcijām. Starp termostatiem tās var atšķirties. Svarīgi ir tas, kas Tev liekas nozīmīgi. Piemēram, ja jāizvēlas visdrošākais termostats mājoklī ar maziem bērniem, mēs iesakām izvēlēties Danfoss Eco™. Pārsvarā visiem termostatiem ir iespēja aizbloķēt pogas, tomēr šim termostatam ir arī diezgan niecīga iespēja, ka bērns varētu izņemt baterijas. Ja vēlies tādu vienkāršāku termostatu, mēs iesakām Eurotronic Comet Plus. Tas ir viegli uzstādāms, draudzīgs maciņam un savu funkciju pilda labi. Taču, ja vēlies ar Bluetooth tehnoloģiju, mūsu ieteikums ir Eqiva Bluetooth Smart. Bluetooth tehnoloģija gan strādā tikai mājas ietvaros, taču atvieglo kontroli un sniedz plašāku ieskatu par patēriņu.

Danfoss Eco™ ar Bluetooth savienojumu
Danfoss Eco™
Eurotronic Comet Plus radiatoru termostats
Eurotronic Comet Plus
Eqiva Bluetooth Smart radiatoru termostats
Eqiva Bluetooth Smart

Tālāk esam apkopojuši biežākās termostatu funkcijas:

Kā izvēlēties termostatu?

Tas viss ir atkarīgs no Tavām vēlmēm. Kā jau augstāk aprakstījām – tirgū ir pieejami dažādi risinājumi. Pirms pirkšanas noteikti apdomā, kādas funkcijas Tev ir svarīgas:

  1. Sarežģītība. Vai vēlies vienkārši uzlikt termostatu un par to aizmirst vai pārvaldīt un arī aplūkot grafikus, vai pat savienot ar gudro māju? Vari protams izmēģināt dažādus variantus, taču to labāk būtu saprast sākumā. Tad arī varēsi pamazām nomainīt visas radiatoru termo galvas.
  2. Cena. Ir risinājumi no 30,00 EUR līdz pat vairāk kā 100,00 EUR.
  3. Komforts. Termostati atšķiras arī pēc lietošanas komforta. Tiem ir dažāds displeja novietojums. Grūti piekļūstamās vietās iesakām izvēlēties termostatus ar Bluetooth funkciju. Dažiem termostatiem iespējams pagriezt ekrānu par 180 grādiem.

Kam vēl pievērst uzmanību?

Radiatora vītnes izmēram!

Ja pasūtīsi radiatora termostatu ar sev nepiemērotu vītnes izmēru var rasties problēmas, ka nemaz nevarēsi pievienot termostatu pie radiatora. Tad nāksies meklēt atbilstošu savienojumu un tas var izvērsties par diezgan ilgu un nepatīkamu procesu. Lielākoties vītnes izmērs ir M30 x 1.5 mm un termostatus šādiem radiatoriem ir iespējams iegādāties arī pie mums. Termostatiem parasti nāk līdzi arī dažādas pārējas ar kurām vari savienot termostatu pie radiatora.

Ja Tev vēl ir kādi jautājumi par termostatiem, to programmēšanu vai uzstādīšanu – droši, sazinies ar mums!

Mūsu piedāvāto termostatu klāstu vari apskatīt šeit: E-veikals