Kādēļ ierīkot ēku vadības sistēmu un automātiku?

Kādēļ ierīkot ēku vadības sistēmu un automātiku?

Kādēļ ierīkot ēku vadības sistēmu un automātiku?

Ēku vadības sistēma ir lielisks veids kā pārraudzīt visas iekārtas un paaugstināt komfortu. Taču, kādi vēl ir iemesli, lai ierīkotu ēku vadības sistēmu? Zemāk lasi 7 iemeslus, kādēļ ierīkot ēku vadības sistēmu.

Mājokļa vadības sistēma dod iespēju attālināti pārraudzīt, kas notiek jūsu mājoklī. Jebkurā brīdī varēsiet pieslēgties sistēmai un pēc nepieciešamības noregulēt parametrus uz sev vēlamajiem.

Drošības sajūta vēl nekad nebūs tik augsta. Ēku vadības sistēma tiek integrēta ar ēkā instalētajām iekārtām. Tas sniedz iespēju ērti vienkopus pārskatīt visas iekārtas. Ja gadījumā kādā no sistēmām ir radusies kļūda – tūlīt to uzzināsi. Trauksmes gadījumā tiek nosūtīta ziņa uz jūsu tālruņa numuru. Tas sniedz iespēju nekavējoties rīkoties sistēmu kļūdas gadījumā.

Nav iespējams noliegt, ka bieži vien apkopes tiek veiktas brīdī, kad jau ir nepieciešams remonts. Protams, ēku vadības sistēma nepalīdzēs gadījumā, kad jau ir nepieciešams remonts, taču – kā iepriekš aprakstīts- sistēmas ir pārskatāmas un savlaicīgi ziņo par trauksmēm. Šādā veidā bojātās detaļas ir vieglāk nomainīt. Citiem vārdiem sakot – ēku vadības sistēma palīdz optimizēt apkopes procesu.

Ja mēs saprotam kā strādā ēku automātika, šķiet pašsaprotami kādēļ iekārtas sniedz iespēju ietaupīt naudu. Ēku vadības sistēmas rada cirkulāro ekonomiju – resursi tiek izmantoti ilgāk, gūstot no tiem maksimāli lielāko atdevi. Sistēmas strādā vienmērīgi līdz ar to – arī resursi tiek patērēti vienmērīgi. Vēl viens sistēmas bonuss ir iespēja iestatīt dažādos režīmus, kuri arī palīdz ietaupīt līdzekļus.

Daba. Daba. Daba. 40% no saražotās elektroenerģijas tiek izlietota ēku uzturēšanā. Ar automātikas sistēmu iespējams samazināt patēriņu. Resursi tiek patērēti gudrāk, ēkas kļūst energoefektīvākas. Protams, tas nav vienīgais aspekts, kas ietekmē ēkas energoefektivitāti. Ir būtiski atcerēties par labu siltumizolāciju un ventilāciju. Ēku vadības sistēma būs palīgs procesu kontrolē un uzturēšanā. Vidēji līdz pat 50% (!) no ēkās izmantotās enerģijas tiek patērēta nelietderīgi – dēļ neefektīvas ēku pārvaldības sistēmas.

Automātiskā sistēma sniegs iespēju savlaicīgi uzstādīt nepieciešamos telpas klimata režīmus. Piemēram – darba dienās no 8:00 līdz 17:00 iekārtas strādās ekonomiskajā režīmā, kas ļaus ietaupīt līdzekļus, kamēr neesi mājās. Bet teiksim no 17:00 iekārtas strādās komforta režīmā (Tevis noteiktā komforta režīmā). No 21:00 ieslēgsies vannas istabā siltās grīdas, bet no 22:00 guļamistabā temperatūra samazināsies par 2 grādiem, lai nodrošinātu kvalitatīvāku miegu. Šādu grafiku iespējams sastādīt pa dienām, nedēļām, mēnešiem.

Produktivitāte un veselība. Vidēji 90% dienas mēs pavadām iekštelpās. Slikta gaisa kvalitāte var samazināt produktivitāti un darba spējas pat par 70%. Brīnies, kādēļ tik bieži žāvājies? Varbūt iemesls slēpjas gaisa kvalitātē. Bet gaisa kvalitāte nav vienīgais, kas ietekmē pašsajūtu. Gaisa mitruma līmenis, temperatūra, ventilācija – tas viss vienkopus ietekmē mūsu veselību un pašsajūtu. Mitruma līmeni vēlams uzturēt no 30% līdz 60%, temperatūrai jābūt optimāli piemērotai – vidēji 22°C (atkarībā no Tavas komforta temperatūras). Ventilācijas sistēma jāuztur labā darba kārtībā, tai jābūt brīvai no sīkajiem putekļiem.

Ēku vadības sistēma ir kā viens no ķēdes posmiem. Ja tā tiek iekļauta – visa sistēma sastājas vietā. Tā nodrošina iespēju ērti pārraudzīt ēku un uzturēt to, justies komfortabli, tai pat laikā ietaupot līdzekļus, rūpēties par dabu un savu veselību!